W ielu ludziom wydaje się, że wszyscy inżynierowie zajmują się tworzeniem. To nie do końca prawda. Istnieje osobna gałąź inżynierii, która zajmuje się destrukcją. Jako przykład może tutaj posłużyć firma wyburzeniowa Legnica. W zakres jej usług wchodzi właśnie usuwanie budynków.

Wielu ludziom wydaje się, że wszyscy inżynierowie zajmują się tworzeniem. To nie do końca prawda. Istnieje osobna gałąź inżynierii, która zajmuje się destrukcją. Jako przykład może tutaj posłużyć firma wyburzeniowa Legnica. W zakres jej usług wchodzi właśnie usuwanie budynków.

Dzisiaj postaramy się jak najdokładniej przybliżyć specyfikę pracy tego typu przedsiębiorstw.

Wyburzenie czy rozbiórka?


Przede wszystkim trzeba postawić jasne rozgraniczenie pomiędzy działaniem rozbiórkowym a wyburzeniowym.

W pierwszym wypadku elementy konstrukcji mają być odzyskane i poddane recyklingowi (zazwyczaj na innych budowach). Dzięki rozbiórce można pozyskać nieuszkodzone cegły, belki czy w wielu wypadkach nawet ramy okienne.

Ten proces najczęściej stosuje się wobec nowszych budynków. Recykling starych elementów budowlanych jest cokolwiek ryzykowny.

Wyburzenie to z kolei proces usunięcia budynku z krajobrazu. W skrajnych wypadkach biorą w nim udział znane z filmów kule na łańcuchu czy też nawet materiały wybuchowe.

Firma wyburzeniowa Dolny Śląsk świadczy obydwie usługi w zależności od zapotrzebowania klienta.

Wyburzenie ręczne czy maszynowe?


Firma wyburzeniowa Legnica może przeprowadzić zarówno wyburzenie ręczne, jak i maszynowe. To pierwsze jest o wiele bardziej długotrwałe, ale w jednocześnie w jego wypadku łatwiej odzyskać materiały.

Wyburzanie maszynowe to z kolei szybkość i wydajność. Wyspecjalizowane urządzenia usuwają budynki wręcz błyskawicznie.

Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że delikatnie mówiąc nie wszystkie konstrukcje da się usunąć ręcznie. Postkomunistyczne bloki z wielkiej płyty mogą na przykład w tym zakresie nastręczać dużo problemów.

Tak samo budynki, których znaczna część została wykonana z lanego betonu (takie rozwiązania są rzadkie, ale jednak się zdarzają).

Firma sprzątająca Legnica


Oczywiście w skład obowiązków firmy wyburzeniowej wchodzi także usunięcie zbędnych elementów z placu robót. A trzeba wiedzieć, że podczas tego typu prac powstaje zadziwiająco duża ilość odpadów, gruzu oraz zwykłych śmieci. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi firma szybko i efektywnie wywiezie je wszystkie.

firma sprzątająca legnica, firma wyburzeniowa dolny śląsk, firma wyburzeniowa legnica

Kiedy firma wyburzeniowa może być potrzebna? Prace sprzątające, budowlano-brukarskie, pielęgnacja terenów zielonych

Polecane posty

wycinka drzew legnica, koszenie trawy legnica

Koszenie traw i wycinka drzew Legnica

21/08/2020, by ECO SPRING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Czytaj więcej

Utrzymanie zieleni

27/07/2020, by ECO SPRING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Czytaj więcej